Személyi védőfelszerelések

A folyókhoz kötött személyi védőfelszerelések

Minden szűk folyosót saját fényfüggönnyel és 400 mm, illetve 900 mm magasságban elhelyezett fénysorompókkal szerelünk fel. A rendszer egy további érzékelő segítségével észleli a járművek be-és kihaladását. A fénysorompók optikai és hangjelzést adnak, ha engedély nélkül hatol be oda a jármű, vagy lép ki onnan. A figyelmeztető berendezést egyébként megengedő DIN 15185-2 szabvánnyal szemben a német BetrSichV és VBG 5 biztonságvédelmi előírások alapján le kell állítani a veszélyes folyosói szállítójárműveket, mivel (a leválasztó védelmi eszközt nem jelentő) fénysorompó önmagában nem akadályozza meg azt, hogy személy lépjen be a keskeny folyosóra.


Vészhelyzet esetén a jármű automatikus és azonnali leállítását az a vezérléstechnika váltja ki, amely vezeték nélküli (rádiós, vagy infravörös fénysorompókkal működő) berendezés révén kapja meg a megfelelő információt a stabilan beépített folyosói biztosító berendezéstől. Automatikusan, vagy a fényfüggöny aktív oszlopára szerelt kulcsos kapcsolóval válthat át a folyosón az automatikus üzemeltetésről a kézi komissiózásra.

A járműhöz kötődő személyi védőrendszerek

A járműhöz kötött személyi védőrendszer az érzékelőhöz képest egy háromdimenziós kúpban elmozduló és az emberi test jellegzetességeit alapul vevő hőforrás érzékelése alapján működik. Ennek megfelelően elsősorban csak a személyek mozgását érzékeli, az árut és a nem mozgó akadályokat figyelmen kívül hagyja. A járművekre általában két ilyen készüléket szerelünk (lásd például a következő képeken), az egyiket előre, a másikat pedig hátra, így a készülék a folyosón előrefele és hátrafele is érzékeli a személyek mozgását.